Kategoriler

Banyo Duvar Kağıdı Paketi Nedir?
Banyonuzun fayanslarını kırmadan, toz, moloz, atık çıkarmadan, gürültü yapmadan, banyonuzu kullanıma kapatmadan, servet harcamadan, demode fayanslarınıza mahkum olmadan "banyonuzu yenilemenin, güzelleştirmenin en kestirme yolu"dur.

Nasıl Yapılıyor?
Öncelikle mağazamıza geliyorsunuz. Yanınızda banyonuzun farklı açılardan çekilmiş birkaç resmi olursa bizler mimar gözüyle, banyonuzu, mevcut banyo dekorasyonunuzu görüyoruz, size banyonuza uygun olabilecek seçenekleri ve dekorasyon fikirlerini sunuyoruz, birlikte banyo duvar kağıdımızı seçiyoruz. Daha sonra ekibimiz banyonuza gelerek duvar işlemlerine başlıyorlar. Fayanslarınızın üzeri özel bir yapı malzemesi ile kaplanıp, üzerine alçı sıva ve macun yapılıyor, astar atılıp duvar kağıdı kaplanıyor. Özel yapı malzemesi fayansın üzerine yapılan alçı sıvanın iyice tutunmasını ve zamanla kalkmamasını sağlıyor. Altı katmana sahip bu işlem mevsim durumuna göre 3 ila 8 gün sürebiliyor. Süreç sonunda sevdiğiniz renk ve desenlerde "yenilenmiş, güzelleşmiş" bir banyonuz oluyor.

İşlem esnasında mevcut banyo dolaplarımın, lavabolarımın sökülmesi gerekli mi?
Hayır, işlem için banyo dolapları ve lavabolarınızı sökmeye gerek yoktur. Ancak dolap ve lavabo altlarının da kâğıt yapılmasını arzularsanız söktürüp tekrar yerine taktırabilirsiniz.

Tadilat esnasında duvar kağıdının üstünde kalmasını istediğim lavaboları, musluk aynalarını, ayna ve apliklerimi söktürüp, duvar kağıdını altlarında devam ettirmek istiyorum. Bunların sökülüp, kağıttan sonra tekrar takılması için elektrikçi, sucu, süpürgelikçi çağırmam gerekecek mi?
Hayır. Kendiniz elektrikçi,sucu ve parkeci- süpürgelikçi ile uğraşmak zorunda değilsiniz. Arzu ederseniz "Ekstra Paket"imizi satın alıp duvar kağıdı öncesi ve sonrasındaki ayna, aplik, dolap, musluk, batarya, lavabo sökme-takma ve süpürgelik işlerini de deneyimli, uzman ekibimize yaptırabilirsiniz. Üstelik mdf veya plastik süpürgelik için de ayrıca ücret ödemezsiniz.

Duvar Kağıdı yapılırken lavaboları, musluk aynalarını, ayna ve apliklerimi söktürmek istemiyorum. Olabilir mi?
Elbette. Bu durumda "Ekstra Paket"i almanıza gerek yoktur. Alçı sıva işleri duvardaki lavabo, dolap, musluk aynası vb. malzemelerin yanına kadar gelecek, duvar kağıdı da bu malzemelerin kenarında bitirilecektir. Ancak işin doğru yapılması, genel kalitesi ve görsellik açısından bu malzemelerin sökülerek, duvar kağıdı yapıldıktan sonar tekrar takılmasını tavsiye ediyoruz.


Banyomun tavanı da çok kirli. Boya yaptırmak istiyorum. Siz yapıyor musunuz?
Evet. "Tavan Boya Paketi"mizi satın alırsanız, küçük bir fark ücretle banyonuzun tavanları da pırıl pırıl, tertemiz olacaktır.

Süpürgeliklerimi suya dayanıklı ve şık olmasını istiyorum. Ne yapabilirim?
Waterprof "Aluminyum Süpürgelik Paketi"mizi seçebilirsiniz. Bu pakette seçtiğiniz suya ve neme dayanıklı şık süpürgelikleriniz uzman ekibimizce banyonuza takılacaktır.

Banyomda fayanslarım kırılacak mı?
Hayır, mevcut fayanslarınız kırılmayacak. Fayanslarınızın üzerine sıvanın priz yaparak tutunmasını sağlayacak özel bir yapı malzemesi uygulanacak. Bu malzeme fayansların üzerine yapılacak alçı sıvanın fayanslara mükemmel tutunmasını sağlayacak.

Çalışma esnasında pislik, moloz olacak mı?
Hayır, kırım işlemi olmadığı için moloz, yıkıntı atığı olmayacak. Sadece son kat alçı yapıldıktan sonra zımparalama işlemi esnasında kabul edilebilir hafif bir alçı tozu olacaktır.

Gürültülü bir iş var mı?
Hayır, kırım, döküm, yıkım işlemi olmadığı için gürültü, komşulara rahatsızlık olmayacaktır.

İşlem esnasında mevcut banyo dolaplarımın, lavabolarımın sökülmesi gerekli mi?
Hayır, işlem için banyo dolapları ve lavabolarınızı sökmeye gerek yoktur. Ancak dolap ve lavabo altlarının da kâğıt yapılmasını arzularsanız söktürüp tekrar yerine taktırabilirsiniz.

İş ne kadar sürecek?
Çalışma "Fayans üstü kimyasal uygulama, kaba alçı sıva, ince alçı sıva, yoklama sıvası, astar+dolgu ve kağıt uygulama" olmak üzere 6 aşamada tamamlanmaktadır. Bu 6 aşama hava sıcaklığı, çalışma, kuruma ve mekan koşullarına göre 3-8 gün arası sürmektedir.

İş sürecinde banyomu kullananım dışı kalacak mı?
Hayır.Bu süreçte uygulama yapılan yüzeyleri ıslatmamak kaydıyla banyonuzu kullanabilirsiniz.

Duş teknesi-küvet içini de kağıt yapacak mıyız?
Hayır.Teknik olarak kağıt uygulanabilse de hijyenik açıdan duş teknesi-küvet içlerine kağıt tavsiye etmiyoruz.

Kağıtlar banyoda nemden etkilenir mi?
Hayır. Kağıtlarımız ithal, kaliteli, suya ve neme dayanıklı, yıkanabilir, silinebilir kağıtlardır. Normal banyo şartlarında zarar görmezler

Kağıtları silmem ya da  yıkamam zarar yaratır mı?
Hayır. Arzu ettiğiniz zaman nemli bir bez ya da sünger ile ovalamadan silebilir ya da su ile yıkayabilirsiniz

İleride kağıtları değiştirmek istersem aynı işlemler tekrar mı yapılacak?
Hayır. Zemin hazır olduğu için çok kısa sürede sadece mevcut kağıtları söküp kolaylıkla yeni kağıt yapıştırabilirsiniz.

Kağıtları zevkime göre seçebilecek miyim?
Kesinlikle. Bu kampanya için ayırmış olduğumuz geniş ürün yelpazemiz içinden arzu ettiğiniz renk ve desendekağıtları seçebilirsiniz. Kampanya kapsamı dışından daha farklı bir ürün kullanmak isterseniz arada oluşacak farkı ödeyerek dilediğinizi seçebilirsiniz.

Banyomun ölçüleri fiyatı değiştiriyor mu?
Hayır.30 m2 duvar alanı ölçüsüne kadar fiyat değişmemektedir. Bu da 2.40m yükseklikte 12.5m toplam duvar uzunluğu olan bir banyo demektir. Günümüz standartlarında bu ölçü de, çok büyük banyolar hariç standard banyoları kaplamaya yetmektedir.

Ödemeyi ne zaman ve nasıl yapıyorum?
Ödeme sipariş esnasında, anlaşmalı kredi kartlarından tahsil edilmekte, ödeme yapıldıktan sonra iş programa alınmaktadır.

Ödemeyi yaptıktan sonra siparişi iptal edebilir miyim?
Uygulama programa alınmadan önce iptal yapabilirsiniz. Uygulama başladıktan sonra iptal mümkün olamamaktadır.

Yapılan işin garantisi var mı?
Yapılan iş malzeme ve imalat hatalarına karşı 1 yıl garantimiz altındadır.

Banyomda lavabo yerini değiştirmek istiyorum. Tesisatı kaydırdığımda fayanstaki tadilat izlerini duvar kağıdı örter mi?
Kesinlikle. Tesisat değişikliği ve tamiratları, fayanstaki kırıklıklar, bozukluklar, duvardaki yamalar, demode renk-desenli fayanslar ve duvardaki farklı desen-cins fayansları bu uygulama ile örtüp yok edebilirsiniz